Klimatyzacja do ogrzewania domu

Wybór urządzenia klimatyzacyjnego zależy od trzech elementów: opcji zamontowania, kubatury pomieszczeń oraz opcji dodatkowych. Klasyczne systemy chłodzenia typu split wymagają montażu jednostki na budynku. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na moduł zewnętrzny oraz rozprowadzić do pomieszczeń przewody z czynnikiem chłodzącym do zasilania urządzeń pokojowych.

Zakładając na zewnątrz jednostkę zewnętrzną trzeba pamiętać że poziom hałasu na granicy naszej posesji nie może przekroczyć 50dB. Należy przeliczyć także wartości z karty technicznej w zależności warunków zabudowy. Jednostki pokojowe klimatyzatora mogą być zamontowane jako ścienne lub sufitowe.

Warto zobaczyć np.:Klimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 3,67/3,5kW. Moc chłodząca w dużej mierze zależy od wielkości budynku. Typowo przyjmuje się wartości na poziomie około 100 W mocy chłodzącej na m2 przestrzeni użytkowej dla wysokości 2,75m. Ogromny wpływ ma także ilość światła słonecznego a tym samy przeszklenia. W lokalach użytkowanych prze grupy osób należy także mieć na uwadze ich ilość oraz moc na poziomie 150-180W od osoby w zależności od charakteru czynności.

Z opcji dodatkowych warto wybrać opcję ogrzewania. Współczesne urządzenia w ze sprężarką inwerterową potrafią skutecznie dogrzewać budynki w okresach jesieni i wiosny a nawet w okresie zimowym. Koszt ogrzewania klimatyzatorem jest dużo niższy niż konwektorami elektrycznymi.