Purmo Aqulo F1P 90x260x2000mm, czyli kaloryfer podłogowy wzmocniony z nawiewem.


Grzejniki montowane w podłodze to doskonały pomysł na ogrzewanie w wnętrzach o znacznych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak miejsca na montaż grzejników ściennych. Jest tak, że w nowatorskich przestronnych wnętrzach grzejniki kanałowe to wyłączny klucz na pokrycie zapotrzebowania pomieszczenia na energię cieplną, ponieważ mają dużo wyższą wydajność niż tradycyjne grzanie grzejnikowe. Grzejniki montowane na ścianie o dużej wydajności cieplnej mają zwykle bardzo duże wymiary i niełatwo je wbudować w przestrzenne pokoje.


Grzejniki kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montażu w posadzkach ogrzewanych pomieszczeń. Wzmocniony wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, którą umieszcza się w przystosowanym do tego miejscu w posadzce. Kaloryfer ten zawiera ciche wentylatory w ilości dostosowanej do długości wymiennika, zapewniające sztuczny obieg powietrza i przez to odpowiednio wyższą moc cieplną kaloryfera. Przykładem tego typu kaloryferów montowanych w wylewce jest Purmo Aquilo F1P 140x260x1000mm.


Aby prawidłowo podłączyć grzejnik do sieci prądowej potrzebny jest transformator, z tego powodu, że wentylatory zasilane są napięciem 12V. Prócz tego obowiązkowym wyposażeniem jest regulator sterujący obrotami wentylatora. Producent oferuje zróżnicowane rodzaje wyposażenia w zależnosci od zaawansowania funkcji (regulator ręczny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dopełniającym elementem, który należy umieścić na kaloryferze jest kratka osłaniająca. W tym wypadku producent również oferuje duży wachlarz produktów – od kratek z drewna poprzez aluminiowe, aż do najwyższej jakości i wytrzymałości: ze stali szlachetnej.